مقالات روانشناسی، شخصیت شناسی

تست MMPI ازدواج

1.00

تست روانشناسی MMPI

تست روانشناسی MMPI برای افرادی که از بیماری های روانی رنج می برند ، مورد استفاده قرار می گیرد .

به این صورت که روانشناسان برای تشخیص نوع بیماری و شدت آن از این تست استفاده می کنند . این تست چند وجهی در غالب یک پرسشنامه مطرح می شود که روانشناسان می بایستی نتایج حاصل از این تست را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند و در نهایت نتیجه ی آن را بر روی نمودار نشان دهند که این نمودار بیانگر دو دسته مقیاس بالینی و اعتبارسنجی می باشد .

روانشناسان با استفاده از اطلاعات حاصل ، درمان مناسب را انتخاب می کنند . این تست روانشناسی قابلیت تفسیر و ارزیابی توسط سیستم های کامپیوتری را نیز دارا می باشد اما نتیجه ی حاصله توسط پزشک از دقت بالاتری برخوردار است .

برای شرکت در آزمون MMPI و دریافت نتیجه تست کلیک کنید

تست شخصیت مینه سوتا (MMPI)

تست مینه سوتا در طول این سال ها بسیار مورد تجدید نظر و اصلاح قرار می گیرد و به همین دلیل هر ساله بر کیفیت و محبوبیت این تست روانشناسی افزوده می شود .امروزه تست مینه سوتا در بسیاری از مراکز روانشناسی دنیا ، برای تشخیص شخصیت ، بیماری های روانی و اختلالات مورد استفاده قرار می گیرد .

هدف از اجرای آزمون MMPI

هدف از اجرای این تست ، شناخت شخصیت افراد می باشد . با شناخت شخصیت افراد می توان به طرز رفتار آن ها ، مشکلات اجتماعی ، ناسازگاری ها و اختلالات پی برد .

بررسی و تحلیل این تست می تواند اطلاعات بسیار مفید و با ارزشی در اختیار روانشناسان قرار دهد و روانشناسان با کمک این اطلاعات به درمان این گونه اختلالات بیماران خود بپردازند . اجرای این تست کاربرد های بسیار فراوانی دارد . به طور مثال :

  • شناخت شخصیت فرد مورد نظر
  • مشاوره خانواده
  • مشاوره قبل از ازدواج
  • انتخاب بهترین درمان
  • مشاوره قبل از استخدام
  • مشاوره برای امور قضایی

تست ازدواج MMPI

تست ازدواج MMPI از جمله معروف ترین تست هایی است که قبل از ازدواج باید انجام دهید . این تست ویژگی های عاطفی ، مشکلات و اختلال های زیادی را برای مشاور ازدواج نمایان میکند.

آزمون MMPI چگونه است

آزمون MMPI یک پرسشنامه خودسنجی می باشد که فرم اولیه آن توسط پژوهشگران آمریکایی ، دارای 565 سوال به صورت بله یا خیر می باشد که فرد مورد نظر می بایستی در زمان مشخص به این سوالات با دقت پاسخ دهد .

این تست برای افرادی که بیش از 16 سال سن دارند و یا افرادی که حداقل کلاس هشتم را گذرانده باشند ، قابلیت اجرا دارد . این آزمون با تشخیص روانشناس می تواند به صورت انفرادی یا گروهی برگزار شود . در حال حاضر بسیاری از مراکز روانشناسی از نمونه های معمول این آزمون با تعداد سوال های محدود ، استفاده می کنند .

تست مشاوره قبل از ازدواج

به دلیل اهمیت بسیار ازدواج و انتخاب شریک زندگی آینده، آمادگی افراد قبل از آن مورد سنجش قرار می گیرد. تست مشاوره ازدواج، آزمونی است که قبل از ازدواج انجام می شود. این آزمون ها دارای سوالاتی هستند و توسط آنها آمادگی فرد برای ازدواج تشخیص داده می شود. بعضی از جوانان از خود می پرسند آیا در من آمادگی برای ازدواج به وجود آمده است؟ چگونه می توانم این احساس را در وجود خود بشناسم؟ آیا اصلا می توانم این مسئولیت را بپذیرم؟ در مشاوره قبل از ازدواج در مورد کلیه شئون زندگی فرد سوال می شود. سوالاتی که ممکن است به ذهن فرد مقابل تا به حال خطور نکرده باشد. درباره تربیت خانوادگی و پیشینه آن، درباره امور مالی و وضعیت اقتصادی، دوستان و خانواده ها، تقسیم وظایف منزل و مهارت های ارتباطی و همینطور بچه دار شدن از مراجعین سوال می شود.

کسانی که به مشاوره ازدواج اقدام می کنند شناخت بیشتری از طرف مقابل خود دارند. در این جلسات مشاوره درباره سرگرمی ها و تفریح ها و همینطور رفتار در هنگام بروز تعارض و نحوه برطرف کردن آن نیز سوال می شود. بعضی از سوالاتی که در این جلسات مشاوره پرسیده می شود عبارتنداز: آیا از نحوه تربیت شریک زندگی خود اطلاع دارید؟ آیا بعد از ازدواج حساب جداگانه ای برای خود باز می کنید؟ پول و درآمد همسر شما به چه صورتی خرج می شود؟ آیا به همسر خود اجازه می دهید که با دوستان هم جنس خود به طور جداگانه به تفریح برود؟ برای برگزاری جشن های خاص به کجا می روید؟ وظایف خانه چگونه انجام و تقسیم بندی می شود؟ آیا هر دو نفر تمایل به بچه دار شدن دارند؟

تست شخصیت شناسی ازدواج

بسیاری از روان شناسان و افراد متخصص معتقدند که اگر صفات شخصیتی فردی را بشناسید، رفتار شخص را در موقعیت های متفاوت می توانید حدس بزنید. از نظر علم روان شناسی بر اساس فاکتورهایی که می تواند بر رضایت و ثبات بین فردی تاثیرگذار باشد دو دیدگاه وجود دارد: دیدگاه های درون فردی و بین فردی. مهمترین فاکتور در دیدگاه درون فردی ابعاد شخصیت فرد است ولی در دیدگاه بین فردی نحوه بلوغ زوجین موثرترین عامل به شمار می رود.
آزمون های شخصیت شناسی بر اساس این دیدگاه درون فردی صورت می گیرد. تست نئو که یک آزمون شخصیت شناسی به شمار می رود، ویژگی های سالم شخصیت مورد بررسی قرار می گیرد. در این تست ویژگی های بهنجار شخصیتی ارزیابی می شود. آزمون نئو با زیربنای پنج عامل شخصیت، به تاثیرات آنها در زندگی زناشویی می پردازد. این پنج فاکتور عبارتنداز: وجدان داشتن، برون گرایی، دلپذیر بودن، منعطف بودن. در بخش بعدی به اختصار به هر کدام از این فاکتورها می پردازیم.

تست با چه شخصیتی ازدواج کنم؟

آزمون با چه شخصیتی ازدواج کنم یکی از تست های قبل از ازدواج است که در اختیار زوجین قرار می گیرد. شما با انجام این تست می توانید با توجه به شخصیت و ویژگی های خودتان، شخصیت کسی که برای ازدواج با شما مناسب است را بشناسید. شما می توانید با مراجعه به مراکز مشاوره ازدواج یا سایت های معتبر مربوطه این آزمون را انجام داده و خود را محک بزنید. زیرا در بسیاری از موارد این تشخیص از عهده فرد خارج است. برای دریافت مشاوره ازدواج می توانید از طریق مرکز مشاوره قبل از ازدواج یا سایت مشاوره ازدواج برای به آن ها مراجعه کنید و از مشاوره قبل از ازدواج رایگان بهره مند شوید و همینطور هزینه مشاوره های بیشتر را مشاهده کنید با توجه به اهمیت مشاوره قبل از ازدواج می توانید با مراجعه به این وب سایت ها مراحل مشاوره پیش از ازدواج ، تست ها و سوالات مشاوره قبل از ازدواج را مشاهده کنید ، دیگر امکانات این سایت ها مشاوره ازدواج آنلاین می باشد که می توانید بدون مراجعه حضوری از آن بهره ببرید.

 
این صفحه را به اشتراک بگذارید.
نظرات کاربران
شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر دهید.
برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.