تست های روانشناسی

تست ام ام پی آی فرم کوتاه (71 MMPI)

4.98

دانلود نمونه تست اجرا شده

MMPI - Vocational Test - T.O.V.A

تست شخصیت ام ام پی آی (MMPI)، پرسشنامه استانداردی برای فراخوانی دامنه گسترده ای از ویژگی های خود- توصیفی و همچنین مشهورترین و پرمصرف ترین پرسشنامه شخصیتی است که به عنوان یک ابزار برای تشخیص بیماری های روانی تدوین شده است.

این آزمون، یک پرسشنامه خودسنجی با پاسخ های "آری" یا "نه" است.

تست MMPI (ام ام پی آی) یک ابزارتخصصی است و برای افرادی که دچار اختلال شخصیت و مشکلات روانشناختی هستند ساخته شده و نتایج به دست آمده در مورد افراد بهنجار و عادی کاربرد کمتری دارد.

نتیجه به صورت نموداری ارایه می شود که توسط متخصص روانشناسی و روانسنجی قابل تفسیر می باشد.

کاربرد این تست در زمینه شناخت ابعاد شخصیت آزمون دهنده می باشد و ویژگیهای شخصیتی فرد را مشخص می کند

در صورت تمایل پس از اتمام آزمون با استفاده از گزینه تفسیر آزمون و پرداخت هزینه، نتیجه تست شما به صورت آنلاین و در لحظه تفسیر می گردد.

تست MMPI 71 سوالی برای یک ارزیابی کلی و سریع مناسب می باشد، برای دریافت نتیجه دقیق تر و گسترده تر تست MMPI 2 که دارای 567 سوال می باشد پیشنهاد می شود.

نسخه های تست MMPI:

 

 تعدادی از موارد استفاده MMPI به شرح زیر است:
– در امور قضایی و اصلاح تبهکاران
– ارزیابی بیماریهای همچون بیماری استرس پس از ضربه (PTSD) ، افسردگی بالینی و اسکیزوفرنی
– یافتن کاندیدهای مناسب جهت موقعیتهای اجتماعی که با سلامت جامعه در ارتباطند. مانند کارکنان انرژی هسته ای، افسران پلیس، خلبانان هواپیما و سایر موارد.
–  ارزیابی بیماران روانی و انتخاب رویکرد درمانی مناسب
مراکز مشاوره دانشگاه ها
– ازدواج و مشاوره خانواده
سازمانهای استخدامی

مقیاس های بالینی :

مقیاس های بالینی خصوصیات شخصیتی افراد را در ابعاد مختلف مورد تحلیل قرار می دهد . مقیاس بالینی انواع مختلفی دارد که در اینجا به شرح مختصر برخی از آن ها می پردازیم :

1- مقیاس افسردگی (D) : با بررسی این مقیاس و تست افسردگی میزان افسردگی شخص را می توان مشخص کرد .

2- مقیاس هیپوکندری (HS) : با تحلیل این مقیاس میزان حساسیت فرد نسبت به مشکلات جسمی شامل بیماری ها و ناراحتی ها جسمی مشخص می شود .

3- مقیاس انحراف اجتماعی (PD) : با ارزیابی این مقیاس می توان میزان ناسازگاری های اجتماعی را مشخص کرد .

4- مقیاس اختلال مانیا (MA) : اختلال مانیا یا در اصطلاح شیدایی ، درست برعکس افسردگی می باشد . با تحلیل و بررسی این مقیاس می توان میزان شیدایی شخص را مشخص کرد . افرادی که به این اختلال دچار می شوند ، بسیار شاد تر و پر انرژی تر از آدم های معمولی هستند .

  

 
  • تفسیر آزمون + رسم نمودار ۳۱,۹۰۰ تومان
  • فقط رسم نمودار ۲۰,۰۰۰ تومان
سوالات متداول

تست MMPI که به عنوان پرسشنامه شخصیتی چند مرحله ای مینه سوتا شناخته می شود، یک تست روانشناسی است که نگاهی به ویژگی های شخصیتی و همچنین آسیب شناسی روانی شما می اندازد تا مشخص کند که آیا دارای مشکلات روحی هستید یا خیر. این تست در سایکومتریست با سه نسخه MMPI-71, MMPI-370, MMPI-567 سوالی موجود هست پاسخ تست MMPI به صورت دو گزینه ای بله/ غیر است که به شما کمک می کند اطلاعات بیشتری در مورد خودتان کسب کنید. برای شرکت در تست MMPI کلیک کنید.

معمولاً این آزمون توسط پزشکان برای آزمایش بیماران مشکوک به داشتن مشکلات روحی استفاده می شود، اما در سایر موارد از جمله ارزیابی حرفه ای و زمینه های قانونی(قضاوت و طلاق) نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از این آزمون اغلب به عنوان ابزاری برای اثبات یا رد ادعاهای فرد مبنی بر اینکه وی (یا شخص دیگری) مسئول برخی اقدامات نیست، استفاده می شود. برای شرکت در تست MMPI کلیک کنید.

 

این صفحه را به اشتراک بگذارید.
نظرات کاربران