تست های آنلاین روانشناسی و شخصیت شناسی

تست شخصیت شناسی انیاگرام

1

تست انیاگرام تایپ شخصیتی افراد رو تعیین میکنه و میتونه یه الگویی رو برای درک بهتر افراد با شخصیت‌های متفاوت و احساسات مختلف، بیان کنه! پس در حقیقت اینیاگرام مثل یه فریم شخصیتیه که میتونه به شما در درک احساسات و رفتارهای افراد دیگه کمک کنه.

تست اناگرام 9 تایپ شخصیتی مختلف و نحوه ارتباط اونها به هم دیگه رو توصیف میکنه که امروز قراره ما تو این مقاله یه توضیحی راجع به این که این تست شامل چه بخش‌هایی میشه و کاربردی که داره صحبت کنیم!

اهمیت شرکت در تست انیاگرام

فهمیدن تایپ ایناگرام به ما کمک کنه تا بتونیم شخصیت خودمون و دلیلی که پشت هر رفتار ما پنهان شده رو بهتر درک کنیم و خودآگاهی خودمون رو افزایش بدیم. در حقیقت خیلی از رفتارهای ما ممکنه گیج کننده، عجیب یا متناقض به نظر برسن ولی این تست به ما کمک میکنه تا متوجه علت دقیق اونها بشیم.

آزمون آنلاین اینیاگرام به ما کمک میکنه تا متوجه بشیم هر تیپ شخصیتی تحت استرس و فشار چه واکنشی نشون میده و در نتیجه درک ما رو نسبت به اطرافیان خودمون افزایش میده در حقیقت این تست یه فرصت خوبی برای شناخت بیشتر خودمون و دیگرانه!

به یاد داشته باشین که این تست رو هر چندبار هم که انجام بدین باید تایپ غالب اینیاگرام شما ثابت بمونه، البته درصدهای تایپ‌های فرعی ممکنه بسته به شرایط پیش اومده در زندگی شما، تغییر کنن.

تفسیر آزمون آنلاین اینیاگرام

هر کدوم از تیپ های شخصیتی، طیف وسیعی از رفتارها و نگرش‌ها رو در خودش جای داده و میشه اونها رو به عنوان استعاره یا نمادی از طیف وسیعی از توانایی‌های انسانی در نظر گرفت. از این طریق، نه نوع شخصیت Enneagram برای “کارکردها” یا “قلمروهای” روانشناختی که از یه قدرت یا ظرفیت نمونه اولیه از سرشت انسان هستن، تعیین میشه. یکی از دلایل شباهت همه ما اینه که هر نه کارکرد درون همه وجود داره و از طرفی یه دلیل که همه ما متفاوت هستیم اینه که نسبت و تعادل اون کارکردها در روان ما متفاوت و دائماً هم در حال تغییره.

دون ریسو و راس هادسون از دو کلمه اصلی برای توصیف هر کارکرد استفاده کردن؛ زیرا هر تیپ شخصیتی نمایانگر دو حوزه اصلی فعالیت است، عملکردی که نوع رفتار درونی فرد رو مشخص میکنه و عملکردی که رفتار قابل مشاهده فرد رو مشخص میکنه.

9 تایپ شخصیتی Enneagram که به عنوان مجموعه‌ای از عملکردهای روانشناختی به هم پیوسته است که طیف کاملی از شایستگی‌ها و تعهدات شخصیتی فرد رو نشون میده. تعادل توابع در هر فرد (همانطوری که در نمرات آزمون شما نشان داده شده) “اثر انگشت” روانشناختی اون شخصه، در حالی که تایپ اصلی شما بالاترین درصد در تست آنلاین اناگرام شماست و باید ثابت بمونه، سایر کارکردها در الگوی کلی، یه الگوی منحصر به فردی رو ایجاد میکنن که با گذشت زمان تغییر میکنه.

علاوه بر این، کشف نقاطی که فرد کم‌ترین پیشرفت رو در اون داشته (که در پایین‌ترین نمره آزمون او نشان داده میشه) به اندازه کشف پیشرفته‌ترین نقاط و تایپ غالب (یا بالاترین نمره آزمون) مهمه و باید ذکر بشه. بالاترین تایپ امتیازات عملکردی، زمینه‌های بالقوه‌ایه که فرد قبلاً اونها رو شناسایی و فعال کرده، در حالی که کمترین امتیازات عملکردها مناطقیه که فرد هنوز هم باید از اونها آگاه بشه و برای توسعه اونها تلاش کنه!

اگه بخوایم از منظر توابع این آزمون آنلاین ایناگرام رو مشاهده کنیم، میتونیم بگیم همه یه عملکرد غالب داریم که پاسخ اصلی ما رو به واقعیات پیرامون اون سازماندهی کردیم در حالی که هشت تایپ دیگه طیف گسترده‌ای از پتانسیل‌های موجود رو نشان میده که در درون ما هستن اما دائماً تغییر میکنن!

به دسته بندی زیر دقت کنین و ببینین که هر تیپ در کدوم بخش از احساسات، تفکرات و یا غریزه قرار داره:

سه بخش احساسی

تایپ دو: کمک کننده

در آزمون آنلاین اینیاگرام اینطور تعیین شده که تایپ دوم دارای ویژگی‌هایی مثل همدلی و نوع دوستی، پتانسیل جهت دهی، اندیشیدن برای دیگران، ایثار واقعی، سخاوت و پرورش است. ویژگی‌های منفی این تایپ عبارتند از: دخالت کردن، مالکیت، به‌کارگیری دیگران و خودفریبی.

نوع سه: بازیگر

کارکردهایی چون عزت نفس و رشد شخصی، پتانسیل جاه طلبی، خودسازی، تعالی شخصی، شایستگی شغلی، اطمینان از خود و تمایز اجتماعی از ویژگی‌های بارز تیپ سه اینیاگرام است. ویژگی‌های منفی اونها شامل: دخالت بیجا در امور، خودشیفتگی متکبرانه، استثمار دیگران و خصومته.

تایپ چهار: فردگرا

تایپ چهار ایناگرام دارای ویژگی‌هایی مثل: خودآگاهی و خلاقیت هنری، پتانسیل شهود، حساسیت، فردگرایی، ابراز وجود و خودآگاهی هستن. ویژگی‌های منفی این تایپ در آزمون آنلاین اینیاگرام به این صورت ذکر شده: تن پروری، خودخواهی، عدم اعتماد به نفس و افسردگی.

سه بخش شناختی

تایپ پنج: محقق

کارکردهای تمرکز ذهنی و فهم انتزاعی، خبرگی و توانایی بالقوه در کنجکاوی، ادراک بالا، کسب دانش، اصالت مبتکرانه و تخصص فنی ویژگی‌های بارز تایپ 5 ایناگرام است. به طور منفی دارای امکان نظریه پردازی سوداگرانه، جدا شدن از احساسات، خارج از مرکز بودن، انزوای اجتماعی و تحریف ذهنی هستن.

تایپ شش: وفادار

تیپ شش ایناگرام دارای کارکردهای اعتماد و پشتکار هستن، پتانسیل پیوند عاطفی با دیگران، هویت یابی گروهی، جامعه پذیری، سخت کوشی، وفاداری به دیگران و تعهد به تلاش های بیشتر دارن. این دسته به طور منفی دارای احتمال وابستگی، دوسوگرایی، عصیان، اضطراب و احساس حقارته.

تایپ هفت: ماجراجو

در آزمون آنلاین اینیاگرامتیپ 7 دارای کارکردهای خود برانگیختگی و فعالیت های متنوع هستن و پتانسیل شوق، بهره وری و سازندگی، موفقیت، کسب مهارت و تمایل به تغییر و تنوع دارن و ویژگی‌های منفی اونها شامل احتمال بیش فعالی، سطحی بودن، تکانشگری، افراط و تفریط است.

سه بخش غریزی

تایپ هشت: چالش برانگیز

کارکردهای ابراز وجود و رهبری، پتانسیل اعتماد به نفس، تعیین سرنوشت، اعتماد به نفس، بزرگواری و توانایی ابتکار شخصی از ویژگی‌های تیپ هشت اینیاگرام است. اما ویژگی‌های منفی این گروه عبارتند: از امکان سلطه‌گری شدید بر دیگران، بی‌حسی عاطفی شدید، مبارزه و بی‌رحمی.

تایپ نه: صلح طلب

شامل کارکردهای پذیرش و میانجیگری بین فردی، پتانسیل ثبات عاطفی، پذیرش بالا، خودآگاهی، استقامت عاطفی و جسمی و ایجاد هماهنگی با دیگران است و این تیپ شخصیتی اینیاگرام از نظر منفی بسیار منفعل، دارای بی‌توجهی و بی‌تفاوتی، غفلت و سهل انگاری است.

تایپ یک: کمالگرا

کارکردهای استانداردهای اخلاقی و مسئولیت پذیری از ویژگی‌های بارز تایپ یک در تست آنلاین اناگرام است؛ همچنین دارای پتانسیل اعتدال، وجدان، بلوغ، انضباط شخصی و رضایت است. از طرف دیگه دارای ویژگی‌
های منفی مثل: توانایی کنترل شدید خود، کمال گرایی غیر شخصی، قضاوت گرایی و حق طلبی از خوده.

 

 

 
این صفحه را به اشتراک بگذارید.
نظرات کاربران