تست های روانشناسی

تست ام ام پی آی 2 (MMPI-2)

4.52

دانلود نمونه تست اجرا شده

Minnesota Multiphasic Personality Inventory (MMPI) Test 

تست MMPI چیست؟

آزمون ام ام پی آی 2 (MMPI-2)، تست روانشناسی شخصیت تخصصی است که برای آگاهی از اختلالات روانشناختی و شخصیتی خود می توانید از نتیجه این تست بهره بگیرید.
 
تست شخصیت چند وجهی مینه سوتا یا همان تست MMPI همانند تست نئو جزو معروف ترین و پر مصرف ترین تست های روانشناسی دنیا می باشد
 

تست روانشناسی MMPI2 شامل 567 سوال است در صورتی که می خواهید سریع ومختصر نتیجه آزمون را دریافت کنید  از آزمون آنلاین MMPI (فرم کوتاه تست شخصیت MMPI) که دارای 71 سوال می باشد استفاده کنید.

نتیجه تست ام ام پی آی 2 به صورت تفسیر و رسم نمودارهای مربوطه بعد از انجام عملیات پرداخت قابل ارائه خواهد بود توجه داشته باشید در صورتی که می خواهید تفسیر به صورت جزیی انجام شود باید نتیجه تست را به متخصصین روانشناسی ارائه دهید. که دارای کارشناسی ارشد یا دکتری بالینی باشند.

نمودارهای رسم شده شامل نمودار مقیاسهای بالینی، خرده مقیاسهای هریس-لینگوز و نمودار محتوایی و نمودار تکمیلی می باشد. 

برای اینکه بتوانید از این آزمون برای شناخت شخصیت خود استفاده کنید، می بایست بالای 16 سال سن داشته باشید و یا تا کلاس هشتم درس خوانده باشید.
 

برخی از کاربردهای تست MMPI:

1- در امور قضایی و اصلاح تبهکاران

2- ارزیابی بیماریهای همچون بیماری استرس پس از ضربه (PTSD), افسردگی بالینی و اسکیزوفرنی

3- یافتن کاندیدهای مناسب جهت موقعیتهای اجتماعی که با سلامت جامعه در ارتباطند. مانند کارکنان انرژی هسته ای، افسران پلیس، خلبانان هواپیما و سایر موارد.

4- ارزیابی بیماران روانی و انتخاب رویکرد درمانی مناسب

در جلسات مشاوره که برای درمان و کنترل بیماری ها و اختلالات روانی و رفتاری انجام می گیرد، روانشناس می تواند به واسطه تست mmpi ، شخصیت فرد بیمار را هرچه بیشتر و بهتر شناخته و از این طریق روند درمانی را خیلی بهتر پیش ببرد.

 5- مراکز مشاوره دانشگاهها

6- ازدواج و مشاوره خانواده

یکی از بهترین کاربردهای آزمون MMPI یا مینه سوتا ، در جلسات مشاوره قبل از ازدواج است. در این جلسات برای اینکه روانشناس بتواند به شناخت خوبی از شخصیت زوجین برسد، می تواند از تست شخصیت شناسی mmpi استفاده کند. تا از این طریق با پی بردن به شخصیت اصلی زوجین بتواند روند مشاوره ازدواج را هرچه بهتر پیش ببرد.

7- سازمانهای استخدامی

یکی دیگر از مهمترین نمونه های کاربرد تست 

MMPI در مصاحبه ها و آزمون های استخدامی مشاغل است. صاحبان مشاغل و مدیران شرکت ها، به خصوص در کشورهای اروپایی که ویژگی های رفتاری و شخصیتی کارمندان و افراد مشغول به کار برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است، برای پی بردن به شخصیت واقعی افراد، هنگام مصاحبه شغلی، از آن ها تست mmpi نیز می گیرند.

این ها چند مورد از نمونه های کاربرد تست mmpi بودند که به بررسی آن ها پرداختیم. به طور کلی می توان گفت در تمامی جلسات مشاوره، مصاحبه و ...
که شناخت دقیق شخصیت فرد برای طرف مقابل مهم است، بهترین گزینه، استفاده از آزمون شخصیت شناسی mmpi می باشد. 
 

نسخه های تست MMPI:

 

  • پاسخ دادن به تمام سوالات الزامی می باشد. 
  • تفسیر آزمون + رسم نمودار ۳۵,۰۰۰ تومان
  • فقط رسم نمودارها ۲۰,۰۰۰ تومان
سوالات متداول

تست MMPI که به عنوان پرسشنامه شخصیتی چند مرحله ای مینه سوتا شناخته می شود، یک تست روانشناسی است که نگاهی به ویژگی های شخصیتی و همچنین آسیب شناسی روانی شما می اندازد تا مشخص کند که آیا دارای مشکلات روحی هستید یا خیر. این تست در سایکومتریست با سه نسخه MMPI-71, MMPI-370, MMPI-567 سوالی موجود هست پاسخ تست MMPI به صورت دو گزینه ای بله/ غیر است که به شما کمک می کند اطلاعات بیشتری در مورد خودتان کسب کنید. برای شرکت در تست MMPI کلیک کنید.

معمولاً این آزمون توسط پزشکان برای آزمایش بیماران مشکوک به داشتن مشکلات روحی استفاده می شود، اما در سایر موارد از جمله ارزیابی حرفه ای و زمینه های قانونی(قضاوت و طلاق) نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از این آزمون اغلب به عنوان ابزاری برای اثبات یا رد ادعاهای فرد مبنی بر اینکه وی (یا شخص دیگری) مسئول برخی اقدامات نیست، استفاده می شود. برای شرکت در تست MMPI کلیک کنید.

 

این صفحه را به اشتراک بگذارید.
نظرات کاربران