اخبار روانشناسی و روانپزشکی، شخصیت شناسی

اخبار روانشناسی

رنگ لباس بر روان و روحیه کودک چه تاثیری دارد؟

۱۳۹۹/۱۱/۲۸ ۰۲:۳۳

در پی تحقیقات به عمل آمده رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد و آبی رنگ‌های مورد علاقه اطفال هستند و رنگ‌های خاکستری، قهوه‌‌ای، سیاه و سفید هیچ گاه مطلوب آن‌ها نیستند.

افزایش ازدواج دختران با مردان با سابقه تاهل

۱۳۹۹/۱۱/۱۹ ۰۱:۳۱

براساس آمارهای ثبت احوال، نسبت ازدواج دختران هرگز ازدواج نکرده با مردانی که قبلاً تجربه ازدواج داشتند از سال 92 تا 97 ، بیش از سه برابر شده است.

افزایش آمار مراجعان به مطب روانپزشکان و روانشناسان

۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ۲۱:۲۴

یک متخصص روانپزشکی با بیان اینکه آمار مراجعات حضوری و غیرحضوری افراد به مطب روانپزشکان و روانشناسان و همچنین کلینیک‌های سلامت روان افزایش یافته است، با تاکید بر اهمیت تقویت مسئولیت‌پذیری اجتماعی و ارتقای روحیه حمایت‌های...

تست روانشناسی برای صدور گواهینامه ضروری است

۱۳۹۸/۱۱/۱۶ ۱۴:۱۵

رانندگان زیادی در کشور را می‌بینیم که آستانه تحمل بسیار پایینی دارند و به محض اینکه در معرض موقعیت حساس در رانندگی قرار بگیرند، به تلافی‌کردن می‌اندیشند و یا با دیگران درگیر می‌شوند. این ویژگی روانی رانندگان درحالی اهمیت...

برخورد والدین با فرزند مغرور

۱۳۹۸/۱۱/۰۸ ۱۲:۱۰

غرور به حالتی گفته می‌شود که شخص برای خود ارزش بسیار زیادی قائل است و فکر می‌کند از همه کس و همه چیز برتر است.

زنان در برابر اخبار بد آسیب‌پذیرتر از مردانند

۱۳۹۸/۱۱/۰۱ ۱۷:۵۸

پژوهش‌های جدید نشان‌می‌دهد که اخبار مربوط به قتل، ترور و سوانح زنان را بیش از مردان تحت تاثیر قرار می‌دهد. اخبار بد همچنین در حافظه زن‌ها بیش از مردها باقی مانده و آنها جزئیات این اخبار را به خوبی به یاد می‌آورند.

آلودگی‌ هوا با اعصاب ما چه می‌کند؟

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۱۲:۱۱

هنگام آلودگی هوا، افراد زودرنج‌تر، پرخاشگرتر، عصبانی‌تر و کم‌تحمل‌تر می‌شوند. یعنی با اینکه در گذشته هم این مشکلات را داشته‌اند، اما حالا خیلی زودتر به استرس‌ها، واکنش و حساسیت نشان می‌دهند.

پنج روش برای بهبود سلامت روان شما در سال 2020

۱۳۹۸/۱۰/۲۳ ۱۳:۱۰

مطالعات مثبت.نگاه کردن به سمت روشن زندگی واقعاً برای شما خوب است. افراد خوش‌بین 35 درصد کمتر از دیگران احتمال مرگ در اثر حمله قلبی یا سکته مغزی را دارند.

چگونه به شخصی که در حال مبارزه با افسردگی است کمک کنیم؟

۱۳۹۸/۱۰/۲۱ ۲۲:۳۸

طی چند سال گذشته روندی مثبت برای ایجاد آگاهی در حوزه بیماری هایی مثل افسردگی ایجاد شده است