مقالات روانشناسی

راهکارهایی برای اجتماعی بودن

1

راهکارهایی برای اجتماعی بودن

راهکارهایی برای اجتماعی بودن

پنج راهکار مهم و تاثیر گذار در اجتماعی شدن 

آراستگی ظاهر و تمیز بودن یکی از خصوصیات مهم و اولویت های لازم برای برقراری رابطه با افراد مختلف است. کافیست این نکته را به خوبی رعایت کنید تا اشخاص به سوی شما کشیده شوند. برای آراسته بودن لازم است به شکل معقولی مرتب باشید. این ویژگی با انجام کارهای ساده مانند مسواک زدن، حمام کردن، پوشش تمیز و توجه به بهداشت به دست می آید.

مهارت گوش دادن را فرا بگیرید!

از لازمه های اجتماعی شدن این است که بتوانید به خوبی و به شکلی صحیح به صحبت های افراد گوش فرا دهید. بله، اجازه دهید افراد حرف هایشان را به طور کامل بزنند و شما فقط گوش بدهید و این را با زبان بدن خود به مخاطبتان برسانید که دارید حرفای او را به شکلی مناسب می شنوید. پس از این که صحبت های طرف مقابلتان به اتمام رسید، جواب حرفایش را به صورت مودبانه بدهید.

برای اجتماعی تر شدن به انجام کارهای داوطلبانه روی بیاورید!

تجربه ها نشان داده که افراد فعال در انجمن های خیریه و چنین رویدادهایی افرادی با شخصیت اجتماعی بالا هستند. به همین خاطر توصیه می شود برای اجتماعی شدن به انجام این کارها روی بیاورید تا در کنار این اشخاص بتوانید مهارت هایی را کسب نمایید. لذت انجام کارهای خیر در کنار انسان های اجتماعی بسیار بیش تر از آن چیزی خواهد بود، که فکر می کنید.

برای داشتن شخصیتی تاثیرگذار و با نفوذ تلاش کنید!

اشخاص اجتماعی تر بسیار با نفوذ و تاثیر گذار هستند. تشخیص آدم های ضدحال و منفی گرا خیلی آسان است . پس برای این که بتوانید در برقراری روابط اجتماعی تان موفق باشید، بایستی مثبت اندیشی را در خود تقویت کنید. نسبت به کارهای افرادی که در اطرافتان هستند ،ذوق نشان دهید . شما با دارا بودن یک رفتار محترمانه یک فرد تاثیر گذار و با نفوذ در میان جمع خواهید بود. از خودتان بودن نترسید و برای بهتر شدن این چند خصلت را نیز به خصوصیات اخلاقی تان اضافه کنید. گاهی طنزگونه صحبت کنید، فداکار و با ملاحظه باشید، اطلاعات عمومی تان بالا ببرید تا حرفی برای گفتن داشته باشید. بر روی ویژگی های برتر خود کار تمرکز کنید تا کم کم خصوصیات منفی تان نیز کم رنگ تر شوند.

به روز و آگاه از اخبار باشید تا اجتماعی شدن راحت شود!

اطلاع و آگاهی داشتن از خبرهای روز دنیا و جامعه می تواند گامی برای شروع صحبت باشد. هر چه به روز تر و مطلع تر باشید راحت تر خواهید توانست با دیگران رابطه برقرار کنید. اجتماعی شدن یعنی درک مسائل روز جامعه و برقراری تعاملات اجتماعی با اشخاص مختلف!

امیدواریم با انجام راهکارهای گفته در خصوص اجتماعی شدن بتوانید روابطی مفید و سر شار از موفقیت را برای خود رقم بزنید. هم چنین اجتماعی شدن باعث خواهد شد از زندگی و لحظات خود نهایت لذت را ببرید.

معایب اجتماعی نبودن در یک فرد

برای خیلی از ما این اتفاق افتاده که در برخی مواقع در شرایط اجتماعی ای قرار گرفته ولی نتوانسته باشیم، آن طور که باید با دیگران رابطه برقرار کنیم، به همین سبب نیز ممکن است موقعیت ها و شانس های خوبی که داشتیم را از دست داده باشیم.

پس اجتماعی شدن از این جهت بسیار مهم و با ارزش است و می تواند زندگی شما را تغییر دهد. با داشتن شخصیتی اجتماعی و خونگرم شما توانایی صحبت با دیگران را پیدا خواهید کرد. فراموش نکنید که اولین گام در تصاحب موقعیت های اجتماعی توانایی برقراری ارتباط با افراد مختلف است.

داشتن دوستان مختلف شما را شادتر و سرزنده تر می کند. پس به فکر تقویت شخصیت اجتماعی تان باشید. برای هر کاری و دست یابی به یک هدفی لازم است از کارهای کوچک تری شروع کنید. در اجتماعی شدن هم این قضیه صدق می کند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید.
نظرات کاربران