مقالات روانشناسی

چگونه بفهمیم یک مرد به ما علاقه دارد؟

1

چگونه بفهمیم یک مرد به ما علاقه دارد؟

نشانه هایی که به شما خبر می دهد یک مرد به شما علاقه دارد

حالات چهره
اگر می‌خواهید بدانید یک مرد واقعاً شما را دوست دارد یا نه توجه زیادی به حالات صورت او در زمان ارتباط باشید. خصوصاً مردمک چشم‌ها می‌تواند نشانه‌ی مهمی از علاقه و احساس او باشند. اگر زمانی که به شما نگاه می‌کند مردمک چشم‌هایش باز می‌شوند این‌یک نشانه‌ی قطعی از احترام و علاقه به شماست. بعلاوه اگر ابروهایش را بالا می‌برد، لب‌هایش را زبان می‌زند و یا طوری لبخند می‌زند که دندان‌های جلویش دیده می‌شوند، این کارهای کوچک نشانه‌های بزرگی از علاقه‌ی او هستند.


زبان بدن
نشانه‌ی دیگری برای تشخیص علاقه‌ی یک مرد حالات بدن او زمانی است که اطراف شما می‌باشد. اگر به نظر می‌رسد حرکات و حالات دست‌های او زیاد می‌شوند این یک نشانه است. دقت کنید، گاهی او با رفتارش می‌خواهد قدرت و نیروی خود را به شما نشان دهد و برای این کار فضای زیادی را به خود اختصاص خواهد داد، او امیدوار است با این کار توجه و علاقه‌ی شما را جذب کنند.
توجه به جای قرار گرفتن پاها نیز می‌تواند به نشان دادن احساسات واقعی او کمک کند. در حقیقت اگر در زمان صحبت پاهایش به سمت شما قرار دارند یعنی به‌نوعی با شما احساس راحتی داشته و به شما علاقه‌مند است.


نگاه خیره
یک نشانه‌ی بارز دیگر از علاقه‌ی مردان این است که به دنبال فرصتی هستند تا خود را به شما نزدیک کنند. این حالت می‌تواند به شکل علاقه برای برقراری ارتباط چشمی نشان داده شود. بنابراین اگر او به دنبال فرصتی است تا دست‌هایتان را بگیرد این لمس آرام می‌تواند نشانه‌ی علاقه‌ی او به شما باشد.


واقعاً به شما گوش می‌دهد
زمانی که یک مرد به شما علاقه‌مند است بدون قطع کردن حرف‌هایتان به آن گوش می‌دهد. این علاقه‌ی او به گوش دادن می‌تواند راهی برای جلب توجه شما باشد، این کار به او فرصت می‌دهد تا نشان دهد چقدر به شما توجه دارد. توانایی او در یادآوری چیزهایی که شما قبلاً در مورد آن حرف زده‌اید، خصوصاً گفتن جزئیات، می‌تواند اجازه دهد علاوه بر نشان دادن مهارت شنیداری خود، به شما بگوید چقدر برای چیزهایی که می‌گویید ارزش قائل است.


از شما تعریف می‌کند
اگر کنجکاوید بدانید مردی به شما علاقه‌مند است یا نه، یک نشانه این است که او به دنبال فرصتی برای تعریف و تمجید از شماست. هرگاه او فرصتی می‌یابد با تعریف از شما علاقه‌ی خود را نشان می‌دهد،  بدون اینکه چیزی از علاقه‌اش گفته باشد. باید به نوع این تعاریف دقت داشته باشید. زمانی که از ظاهرتان تعریف می‌شود نشانه‌ی خوبی است، اما عامل مهم‌تری که نشانه‌ی علاقه است توجه بیشتر به موارد عاطفی است تا ظاهر فیزیکی.


سوالات شخصی می‌پرسد
یک علامت این است که او از شما سوالات شخصی می‌پرسد. البته باید به نوع سوالات نیز دقت داشت. برای مثال زمانی که مردی به شما علاقه‌مند است به جای پرسیدن سوال در مورد نزدیک‌ترین مغازه، سوالات شخصی‌تری خواهد پرسید. او با این کار امیدوار است بتواند شما را بهتر بشناسد و ارتباطی میان شما دو نفر برقرار کند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید.
نظرات کاربران