اهمیت تست روانشناسی قبل از ازدواج

4/90
4.90 out of 5 1
(1)

  یکی از عامل های مهم و حائز اهمیت و تعیین کننده برای داشتن یک ازدواج موفق، سطح کیفی روابط قبل از ازدواج می باشد. نوع برخورد و تعامل زوج ها پیش از ازدواج، می تواند سطح روابط در زندگی مشترک را بازتاب دهد. بر این اساس، داشتن روابط و تعاملات صمیمانه و گرم و تن دادن به ازدواج از روی میل باطنی و رضایت قبلی، به رشد و شکوفایی عشقی ماندگار و مستحکم منجر می گردد.

تست روانشناسی قبل از ازدواج، برای کنار آمدن و به تفاهم رسیدن بر سر ارزش ها و باورهای اخلاقی، می تواند تاثیر گذار و موثر محسوب شود. ناگفته نماند که مقوله ازدواج، بستن پیوند زناشویی با وجود تمام تفاوت های فرهنگی، فکری و شخصیتی بر پایه تعهد، همدلی و عشق می باشد. زندگی مشترک قدم گذاشتن در یک مسیر پر فراز و نشیب و پر پیچ و خم است که لازمه به سلامت عبور کردن از این مسیر، همدلی، همکاری و تعاون زوج ها با یکدیگر می باشد. از طرف دیگر، هر ازدواجی چالش ها و سختی های مختص به خود را دارد که عشق و علاقه یک طرف رابطه صرفاً تضمین کننده قدم زدن در مسیر خوشبختی و برخورداری از یک زندگی ایده آل و رویایی نمی باشد. بر این اساس، یکی از فاکتورهای مناسب برای رسیدن به شناخت بیشتر، تست روانشناسی قبل از ازدواج می باشد.

 تصورات اشتباه در مورد انجام تست قبل ازدواج

خیلی از افراد این تصور اشتباه را دارند که تست دادن بی فایده است و نسبت به آن گارد دارند و یا اینکه به علت هزینه انجام تست تمایلی به انجام آن ندارند لازم است یادآوری کنیم که مجموع تمام هزینه هایی که برای مشاوره و انجام تستها انجام می دهید با هیچ یک از هزینه های عروسی قابل مقایسه نیست و شما برای پایه های زندگی و انتخابتان آموزش هایی را می بینید که در طول زندگی شاید در هیچ جایی و یا در هیچ کتابی نخوانده باشید و بهتر است که با ناآگاهی رابطه را پیش نبرید و تصمیم نگیرید. تست ها دریچه دید و شناخت شما را نسبت به خودتان و طرف مقابلتان و سبک زندگیتان مشخص میکنند و در اکثر موارد نتیجه های خیلی خوبی داشته است .

در پاسخ دادن به تست ها دچار وسواس نشوید

برای اینکه از تستهای ازدوج نتیجه بهتری بگیرید باید به تستها صادقانه و واقع گرایانه پاسخ بدهید نه ایده آل گرا یعنی همان طور که هستید جواب بدهید نه آن چه که می خواهید باشید، معمولا اولین جوابی که به ذهنتان می رسد درست ترین جواب است. سوال های تست ها به مدل های مختلف و چند جا تکرار شده پس زیاد درگیر تجزیه و تحلیل سوالات نباشید و نگران نباشید اگر سوالی را اشتباه بفهمید و ….این موارد مسئله و اختلالی در نتیجه نهایی ایجاد نمی کند.

تست زدن به چه درد می خورد؟
تست های ازدواج در مراکز معتبر به صورت یک پکیج است. یک پکیج 5تایی شامل تست و آزمون روانشناسی. از این 5 تا، سه دسته اول بعد شخصیت شناسی دارند. فارغ از اینکه فرد در پروسه ازدواج و انتخاب همسر هست یا نه، می تواند با همان سه مرحله اول تست، خودش را بسنجد. این تست و مشاوره بعد از آن برای آگاهی و بهبود ارتباط های خانوادگی، شغل و. . . مناسب است. به اینها تست های شخصیتی می گوییم. دو دسته تست بعدی این بسته بیشتر به ابعاد زندگی می پردازد. اما انجام تست های شخصیت شناسی برای هر فردی که قصد ازدواج دارد و برای انجام تست به مشاور مراجعه می کند ضروری است. این تست ها برای سنجش آستانه روان سنجی یک فرد است. اینکه یک خانم یا آقا چقدر در آستانه امراض روانی است. مثلا اگر فردی نزدیک به شخصیت دو قطبی باشد، افکار وسواسی داشته باشد و... مشخص می شود. این افراد تا زمانی که درمان نشوند برای ازدواج مناسب نیستند؛ در صورتی هم که ازدواج صورت گیرد دچار تنش های زیادی می شوند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر دهید.
برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.