تست های آنلاین روانشناسی و شخصیت شناسی

رغبت سنج استرانگ

1

تصمیم‌گیری درباره انتخاب رشته تحصیلی و شغل، یکی از مهمترین و سرنوشت‌سازترین موضوعات در زندگی هر فرد به حساب می‌آید. افراد معمولا یک سوم عمر خود را در محل شغل خود هستند، پس شغل افراد باید مورد علاقه آنها باشد. یکی از عوامل بسیار مهمی که باید در کنار شخصیت و استعداد مورد بررسی قرار بگیرد، علاقه افراد به محیط شغلی خود است. اگر علاقه فرد و رشته تحصیلی و شغل او متناسب نباشند فرسودگی شغلی و عدم رضایت از شغل و عدم موفقیت در شغل تنها برخی نتایج آن است.

 

ویژگی‌های تست رغبت‌سنج استرانگ

  • در مورد نحوه اشتغال افراد، علایق مشابه و انگیزه آن‌ها در محل کار، بیش از هشتاد سال تحقیق صورت گرفته است، پس می‌تواند کمک شایانی به شما داشته باشد.
  • به شش رغبت مورد علاقه هر فرد اعم از واقع‌گرایی، جستجوگری، هنری، متهور، اجتماعی و قراردادی، می‌پردازد.
  • ترجیح شما را در سی مقیاس، از هنر گرفته تا حقوق، اندازه‌گیری می‌کند.
  • شیوه مورد علاقه افراد را در پنج مقیاس سبک فردی شامل سبک یادگیری، کاری، ریسک‌پذیری، رهبری و جهت‌گیری گروهی توصیف می‌کند.

کاربرد و چگونگی گزارش تست رغبت‌سنج استرانگ

در گزارش تست استرانگ که پس از اتمام آزمون برایتان به نمایش درمی‌آید، بخش‌های زیر وجود دارد که عبارت‌اند از:

رغبت‌های اصلی

تست استرانگ علاقه‌مندی شما را در شش رغبت اصلی مورد بررسی قرار می‌دهد. این رغبت‌ها در هر شخصی با میزان و اولویت‌های متفاوت وجود دارد. گزارش تست استرانگ، این اولویت‌ها را به ترتیب و میزانی که در شما وجود دارد، نشان می‌دهد.

مقیاس‌های رغبت‌های اصلی

هر کدام از این شش رغبت اصلی، مقیاس‌های مربوط به خود را دارد و به‌صورت دقیق‌تر مشخص می‌کند که در هر رغبت اصلی، شما به چه کارها و فعالیت‌هایی علاقه‌مندی بیشتری دارید. این مقیاس‌ها و اولویت‌هایشان نیز در گزارش تست استرانگ به شما ارائه می‌شود.

 مقیاس‌های سبک فردی

این مقیاس‌ها نه تنها برای انتخاب شغل و فعالیت، بلکه برای موضوعات و موارد دیگر زندگی هر شخص کاربرد دارند. این مقیاس‌ها تمایل‌های شخصیتی‌تان را در موارد زیر می‌سنجند:

  1. سبک کاری (سبک کار با افراد در مقابل سبک کار با اشیا، داده‌ها و ایده‌ها)
  2. محیط یادگیری (سبک یادگیری عملی و کاربردی در مقابل سبک یادگیری آکادمیک)
  3. سبک رهبری (سبک رهبری شدن توسط دیگران در مقابل سبک ترغیب و رهبری کردن دیگران)
  4. ریسک‌پذیری (سبک فعالیت‌های قابل پیش‌بینی و امن در برابر سبک فعالیت‌های پرخطر و ماجراجویی)
  5. جهت‌گیری گروهی (سبک کار به‌صورت فعالیت‌های فردی در برابر سبک کار به‌صورت فعالیت‌های گروهی)

ویژگی افراد موفق در ده مقیاس اول شما

در این قسمت ویژگی‌ها و توانمندی‌های افراد موفق در ده مقیاسی که شما در آن بیشترین درصد را به‌دست آوردید، به شما ارائه می‌گردد.

پیشنهاد رشته تحصیلی و شغل

بر اساس اولویت‌های شما در رغبت‌های اصلی تست استرانگ، کدی تحت عنوان کد رغبت به شما اختصاص می‌یابد. این کد رغبت نشان دهنده سه رغبت اصلی شماست که در آن بالاترین درصدها را به‌دست آوردید. بر اساس این کد رغبت، رشته‌های تحصیلی و مشاغل متناسب با آن به شما معرفی می‌شود.

این صفحه را به اشتراک بگذارید.
نظرات کاربران