اخبار روانشناسی و روانپزشکی، شخصیت شناسی

با این تست همسر بهتری انتخاب می کنید

با این تست همسر بهتری انتخاب می کنید

۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۲۳:۰۹

شما خودتان جزو کدام گروه هستید؟ از آن برونگراهای دوآتیشه که اصلا و ابدا با تنهایی کنار نمی‌آیند یا از آن درونگراهایی که فقط در گوشه عزلت خودشان خوش هستند؟ یا شاید هم میانه‌ رو باشید. اما بطور معمول اکثر انسان‌ ها به سمت یکی از این 2 قطب تمایل بیشتری دارند.

رشد مغز در همه سنین ادامه دارد

رشد مغز در همه سنین ادامه دارد

۱۳۹۷/۰۱/۱۹ ۱۵:۰۵

جدیدترین نتایج تحقیقات محققان آمریکایی نشان می دهد که رشد مغز در همه سنین از طفولیت تا پیری ادامه دارد و هرگز متوقف نمی شود و این کشف می تواند به درمان بیماری های دژنراتیو (وخیم تر شونده) کمک کند.

تخمین بهره هوشی با آزمایش DNA

تخمین بهره هوشی با آزمایش DNA

۱۳۹۶/۱۲/۲۷ ۱۲:۳۹

به گزارش سایکومتریست و به نقل از ایرنا، محققان دانشگاه ادینبورگ در انگلیس و دانشگاه هاروارد در آمریکا در آزمایش بزرگی که پایه های ژنتیکی بهره هوشی را مورد بررسی قرار داده است، صدها ژن جدید کشف کردند که با توانایی ذهنی ارتباط دارد.

نخوابیدن منجر به بروز اختلالات ذهنی می‌شود

نخوابیدن منجر به بروز اختلالات ذهنی می‌شود

۱۳۹۶/۱۰/۱۶ ۰۷:۳۰

مقاله‌ی منتشر شده در مجله‌ی Nature Medicine، برای اولین بار به بررسی چگونگی اختلال عملکرد سلول‌های مغزی در اثر نخوابیدن می‌پردازد. آقای «فرید»، نویسنده ارشد مقاله و استاد جراحی عصبی در دانشکده پزشکی دیوید گفن UCLA و دانشگاه تل آویو، می‌گوید: «ما دریافتیم که نخوابیدن به میزان کافی، این قابلیت را از سلول‌های عصبی می‌گیرد تا به درستی عمل کنند.

کودکان در معرض اخبار دلخراش زلزله قرار ندهید

کودکان در معرض اخبار دلخراش زلزله قرار ندهید

۱۳۹۶/۰۸/۲۶ ۲۰:۴۲

یک روانپزشک با اشاره به اینکه بهتر است کودکان با تصاویر دلخراش حوادثی همچون زلزله مواجه نشوند، گفت: در صورتی که والدین جنبه خوب حوادث همچون کمک کردن به حادثه دیدگان را به فرزندان خود آموزش دهند این امر سبب می شود تا آنها همدلی و کمک به همنوعان را فرا گیرند.

ده درصد کودکان گرفتار بیش فعالی

ده درصد کودکان گرفتار بیش فعالی

۱۳۹۶/۰۷/۱۵ ۱۷:۰۰

کودکان بیش فعال معمولا قبل از ورود به مدرسه و از حدود 3 سالگی به بعد شناسایی می شوند. از علائم این اختلال پرتحرکی، کمبود توجه و تمرکز ، رفتارهای تکانشی و ناگهانی است که در این کودکان دیده می شود.

شغل مناسب تیپ شخصیتی شما چیست؟

شغل مناسب تیپ شخصیتی شما چیست؟

۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۹:۰۹

هر چقدر خودمان را بهتر بشناسیم، می توانیم بهتر از توانایی های خودمان استفاده کرده و زندگی رضایت بخش تری را تجربه کنیم. یکی از راهها شناخت خود آزمون های شخصیت است. آزمون خودشناسی مایرز–بریگز یا همان تست MBTI، یکی از آن تست هاییست که به ما ایده های جالبی درباره شخصیتمان می د

با وجدان باشید، بیشتر عمر می کنید

با وجدان باشید، بیشتر عمر می کنید

۱۳۹۶/۰۳/۲۵ ۲۱:۰۰

تصورات درباره افراد موفق حتی آن عده که موفقیت‌ها و موقعیت‌ مناسب خود را ارث می‌برند اینطور است که آنها از خصوصیاتی بهره‌مند هستند که آنها را از حین تولد و به طور ذاتی داشته‌اند و خب همین مسئله باعث می‌شود ایشان با استفاده از چنین خصوصیاتی در آینده به افرادی موفق تبدیل شوند.

چگونه با افراد دروغگو رفتار کنیم

چگونه با افراد دروغگو رفتار کنیم

۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۶:۰۶

آیا احساس می‌کنید زندگی‌تان را دروغ‌های کوچک و بزرگ پر کرده است؟ از شنیدن دروغ‌های مداوم به عنوان عذر و بهانه‌ای برای عدم انجام تعهدات خسته شده‌اید؟ آیا در رابطه‌ مشترک کاری یا عاطفی‌ای هستید که بخاطر دروغگویی به بحث و تنش کشیده می‌شود؟ کنار آمدن و مقابله با این مساله می‌تواند راحت‌تر از این درگیری ذهنی شما نسبت به چنین فردی باش